Galatasaray, yeni starları Torreira ile Mertens'i resmen açıkladı

Galatasaray, yeni starları Torreira ile Mertens'i resmen açıkladı

Galatasaray, yeni starları Torreira ile Mertens'i resmen açıkladı


Galatasaray dünyada ilk kez Torreira ile Mertens'in transferlerini Twitter'da bulunan ses odasında yaptı. Bu Dünya'da ilk kez oldu. Cem Davran'ın sunduğu yarım saatlik programı 232 bin kişi dinledi, iki star da destekçilerine ilk kez konuştu.
Sarı-Kırmızılı takımın yaptığı bu bomba transferleri nasıl anlatacakları merak ediliyordu. Bu sefer sosyal medyayı tercih ettiler. Twitterda bulunan ses odasında duyurdular. Yarım saat süren programı 2332 bin kişi dinledi, ses e katılan Torreira ve Mertens, ilk kez seyircileriyle bir araya geldi. Yapılan açıklamalar doğrultusunda Mertens Galatasaray ile 1+1 senelik bir kontrat yaptı. stadyum7.tv 36 yaşındaki futbolcu 2.8 milyon Avro maaş ve 1 milyon 102 bin Avro imza bedeli verilecek. Torreira için Arsenal'a da 6 milyon Avro bonservis bedeli ve 4 senelik kontrat yapılan futbolcuya da yılluk 2.8 milyon Avro maaş ödenecek açıklamaları yapıldı.
Transferi hakkında görüşlerini dile getiren Mertens, Napoli'de de aile gibi olduklarını söyleyerek, "Buraya geldiğimde bir benzeriyle karşılaşınca çok mutlu oldum. Cimbom'u uzak biliyordum tabiki de içinde bulunmak farklı bir şey. Antalya maçında sahadaydım sanki ben de. Kendime hakim olamıyordum. Cumartesi için çok heyecanlıyım. Çünkü ilk kez taraftarlara kavuşacağım" açıklamalarında bulundu. 'Taraftar adeta rol kesti' Torreira ise taraftarı destekleyerek "Merhaba Galatasaray taraftarları. Vamos Galatasaray. Mücadelenin ilk seferi bu yılki şampiyonluk mücadelesi için olacak tabi. Kulüpte olmaktan çok mutluyum. Galatasaray gibi büyük bir takımda oynayacağım için gerçekten çok heyecanlıyım. Bu takımın kariyerimde büyük bir yer edineceğine tüm kalbimle eminim" diyerek açıklamalarını bitirdi.
Yayının bir kısmında söze katılan Muslera da "Mertens ve Torreira geldikleri için çok sevinçliyim. Geldikleri için teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek basına açıklama yaptı.

×