Adana Demirsporlu Henry Onyekuru FenerBahçeden teklif geldi

Adana Demirsporlu Henry Onyekuru FenerBahçeden teklif geldi

Adana Demirsporlu Henry Onyekuru FenerBahçeden teklif geldi


3 farklı yılda Galatasaray formasını terleten ve sezon başlarında Adana Demirspor'a imza atan Henry Onyekuru bomba açıklamaları vardı. Nijerya asıllı fotbolcu, "Transfer zamanında Fatih Terim ile konuşamadım. Kendisi ile adeta baba-oğlu ilişkim vardı. Geçtiğimiz yıllarda, 2 sene öncesinde F.Bahçe'den teklif geldi. Benim için bu bir futbol, bir oyun yani. Kimseyle de bir sıkıntım yok" açıklamalarını yaptı.
Ülkemizde üç farklı senede Galatasaray formasını terleten Henry Onyekuru yılın başında Olympiakos'tan, Adana Demirspor'la anlaşma yaptı.
Mavi Şimşekler'in büyük umutları olduğu Nijerya kökenli yıldız, Tivibuspor'a açıklama yaptı.
Galatasaray günlerini anlatan futbolcu, "Galatasaray'a ilk geldiğim zaman, bana Fenerbahçe 'yi 20 yıldır yenemediğimizi söylediklerinde çok şaşırdım. Futbolda nasıl olur da bir takımı 20 yıl yenmek mümkün olmaz diye düşünmüştüm. O zamanki başkanımızın sözlerinde inandım. Kendileri ile yaptığımız maçta 1-0 öne geçtik, ardından 1-1 oldu, 3-1 kazandık. Çok mutlu bir gün oldu. Benim için de inanılmaz bir tecrübeydi" açıklamalarını yaptı.
Fatih Terim'in, Sarı-Kırmızılılar'dan gitmesine çok şaşkın olduğunu söyleyen 25 yaşındaki topçu, "Açıkçası ilk haber aldığımda kulaklarıma inanamadım, şok geçirdim. Ne olduğundan haberim yoktu. Kendisi o dönem de arayamadım, haberlerden takip ettim. Galatasaray için çok büyük başarılar almış birisi. Galatasaray, adeta onun ailesi gibi" yorumlarını yaptı.
Adana Demirspor'a transfer olması anını anlatan Onyekuru, " Transfer zamanı boyunca Fatih Terim ile birebir konuşmadım fakat Adanalı olduğundan haberim var. Kendisi ile adeta baba-oğlu ilişkisi var aramızda. Umarım kendini Adana'da bizle beraber maçlarda görürüz" ifadelerinde bulundu.
İlginç bir itiraf yapan başarılı kanat oyuncusu, "Geçtiğimiz yıllarda, 2 yıl önce Fenerbahçe'den teklif geldi. Sanırım bu 2-3 yıldır Galatasaray'da görev alanları istemiyorlar gibi bir fikrim var. Taraftarların düşüncesi de farklı yönde, tepki oluşturabiliyor" yorumlarını yaptı.
Başarılı takımlardan Adanademirspor'un oynayacağı tüm karşılaşmaları sitemiz stadyum7.tv adresinden takip edebilirsiniz.

×